Pension: Halv
Hotel Goldener Adler i
Ischgl är ett förstklassigt boutiquehotell med en lång och stolt historia som har förts vidare genom generationer. Med ett gemensamt mål att skapa en säker miljö där alla gäster kan känna sig som hemma, erbjuder hotellet den perfekta miljön för din nästa skidsemester.
Hotellet där du känner dig som hemmaHotellet erbjuder en elegant atmosfär med traditionell och modern inredning som återspeglar Tyrolens charm. Alla rum är olika och individuellt utformade, men har en sak gemensamt. Nämligen komfort i högsta klass.
Hotellets gourmetrestaurang, fire&ice, serverar regionala och internationella rätter med fokus på färska, lokala råvaror. Glutenfria alternativ finns på den dagliga menyn.
Wellness oaseGästerna har tillgång till hotellets mindre men exklusiva Golden Spa-område. Här finns bland annat bastu, ångbad och kallvattenbad, perfekt för avkoppling efter en aktiv dag i bergen.
Enkelrum standard
Mysigt och funktionellt enkelrum på 16m2, perfekt för dig som vill ha lite tid för dig själv. I rummet finns en enkelsäng och en liten sittgrupp.
Faciliteter: Dusch, safebox, toalett, tv, wifi (gratis)
Enkelrum exclusive
Mysigt och funktionellt enkelrum på 16m2, perfekt för dig som vill ha lite tid för dig själv. I rummet finns en större enkelsäng, en mindre balkong och en mindre sittgrupp.
Faciliteter: Balkong, dusch, safebox, toalett, tv, wifi (gratis)
Dubbelrum Richter
Mysigt och modernt dubbelrum på 24m2. I rummet finns en dubbelsäng och en liten balkong.
Rummet kan bokas för 2 personer.
Faciliteter: Badkar, balkong, dusch, minibar, safebox, toalett, tv, wifi (gratis)
Dubbelrum Adler
Mysigt och modernt dubbelrum på 21m2. I rummet finns en dubbelsäng och en liten balkong.
Rummet kan bokas för 2 personer.
Faciliteter: Badkar, balkong, dusch, minibar, safebox, toalett, tv, wifi (gratis)
Richterstube
Mysigt och funktionellt rum på 28m2. I rummet finns en dubbelsäng och möjlighet till en extrasäng. Dessutom hittar du en liten balkong.
Rummet är lämpligt för 2-3 personer.
Faciliteter: Badkar, balkong, dusch, minibar, safebox, toalett, tv, wifi (gratis)
Richterzimmer
Mysigt och funktionellt rum på 34m2. I rummet finns en dubbelsäng och möjlighet till en extrasäng. Dessutom hittar du en liten balkong.
Rummet är lämpligt för 2-3 personer.
Faciliteter: Badkar, balkong, dusch, minibar, safebox, toalett, tv, wifi (gratis)
Richterappartement
Det 54 m2 stora vardagsrummet och sovrummet erbjuder plats för 2-4 vuxna.Vardagsrummet och sovrummet är delvis åtskilda med en skjutdörr. Rummet har en liten balkong
Faciliteter: Badkar, balkong, dusch, minibar, safebox, toalett, tv, wifi (gratis)
Adlerhorst
Rymlig tvåvåningslägenhet (vindsrum) på översta våningen med fascinerande utsikt. Rummet är inrett med ett vackert trägolv och möbler av hög kvalitet. Dessutom finns det en solig takbalkong, perfekt för avkoppling.
Rummet är 54m2 och är lämpligt för 2-4 personer.
Faciliteter: Badkar, balkong, dusch, safebox, toalett, tv, wifi (gratis)