Residence Club Ponte di Legno erbjuder en semesterupplevelse utöver det vanliga, nära naturen och bara några minuter från centrum och skidområdet Ponte di Legno-Temù-Tonale.
Komfortabla lägenheterPå resorten finns 73 moderna och rymliga lägenheter, inredda med komfort i åtanke. Alla lägenheter är utrustade med praktiska faciliteter som ett litet kök och Wi-Fi.
Allt du behöver - under ett takI samma byggnad hittar du en stor och välorganiserad stormarknad med ett brett urval av lokala specialiteter och kvalitetsprodukter. Perfekt för att handla mat till lägenheten utan att behöva ge sig ut i kylan.
Dessutom hittar du en mängd faciliteter på resortet, inklusive privat parkering, uppvärmd skid- och pjäxorförvaring och aktiviteter för barn.
Unikt River Relax-områdeFör avkoppling efter en dag i backen kan du besöka det unika River Relax-området, naturskönt beläget vid floden. Här finns en panoramabastu med vedeldad kamin, pooler utomhus i olika temperaturer, solstolar och en te-bar.
Enkelrum
Lägenheten består av ett vardagsrum med 1 dubbelsäng och 1 bäddsoffa för 1 person, ett utrustat kokvrå, ett badrum med dusch, handdukstork och hårtork. Vissa rum har balkong.
Detta rum kan bokas för högst 3 personer.
Faciliteter: Balkong, dusch, hårtork, kylskåp, mikrovågsugn, safebox, spishäll, toalett, tv, vattenkokare, wifi (gratis)
2-rums lägenhet
Lägenheten består av ett sovrum med dubbelsäng och ett kök/vardagsrum med 2 enkla bäddsoffor, varav en är utdragbar. Det finns ett litet kokvrå och badrum med dusch och handdukstork. Vissa lägenheter ligger på vindsvåningen.
Detta rum kan bokas för högst 4 personer.
Faciliteter: Dusch, hårtork, kylskåp, mikrovågsugn, safebox, spishäll, toalett, tv, vattenkokare, wifi (gratis)
3- rums classic lägenhet
Lägenheten består av ett sovrum med dubbelsäng, en blind nisch med våningssäng samt ett kök/vardagsrum med 1 enkel bäddsoffa och 1 enkelsäng. Det finns ett litet kokvrå och badrum med dusch och handdukstork. Det finns balkon.
Detta rum kan bokas för högst 5 personer.
Faciliteter: Balkong, dusch, hårtork, kylskåp, mikrovågsugn, safebox, spishäll, toalett, tv, vattenkokare, wifi (gratis)
3- rums junior lägenhet
Lägenheten består av ett sovrum med dubbelsäng och två blinda nischer med våningssängar. Kök/vardagsrum med 2 enkla bäddsoffor, varav en är utdragbar. Det finns ett litet kokvrå och badrum med dusch och handdukstork.
Detta rum kan bokas för högst 6 personer.
Faciliteter: Dusch, hårtork, kylskåp, mikrovågsugn, safebox, spishäll, toalett, tv, vattenkokare, wifi (gratis)
3- rums comfort lägenhet
Lägenheten består av ett sovrum med dubbelsäng, ett rum med fönster och våningssäng samt ett kök/vardagsrum med 1 enkel bäddsoffa och 1 enkelsäng. Det finns ett litet kokvrå och badrum med dusch och handdukstork. Det finns balkon.
Detta rum kan bokas för högst 6 personer.
Faciliteter: Balkong, dusch, hårtork, kylskåp, mikrovågsugn, safebox, spishäll, toalett, tv, vattenkokare, wifi (gratis)
3- rums superior lägenhet
Lägenheten består av två sovrum med dubbelsängar och panoramautsikt på fjärde våningen. Kök/vardagsrum med trägolv, öppen spis och ett litet kokvrå. Badrum med dusch och handdukstork. Lägenheten finns med eller utan balkong.
Detta rum kan bokas för högst 6 personer.
Faciliteter: Balkong, diskmaskin, dusch, hårtork, kylskåp, mikrovågsugn, safebox, spishäll, toalett, tv, vattenkokare, wifi (gratis)
3- rums lägenhet superior plus
Lägenheten har panoramautsikt från fjärde vindsvåningen och består av 2 sovrum med dubbelsängar, 2 badrum, varav ett med bubbelbadkar. Stort vardagsrum med 2 bäddsoffor, trägolv, öppen spis och ett litet kök
Detta rum kan bokas för högst 6 personer.
Faciliteter: Badkar, diskmaskin, dusch, hårtork, kylskåp, mikrovågsugn, safebox, spishäll, toalett, tv, vattenkokare, wifi (gratis)
3- rums lägenhet superior plus B
Lägenheten består av 2 sovrum med dubbelsängar och 2 badrum. Kök/vardagsrum med trägolv, öppen spis och enkel bäddsoffa. Det finns ett mindre kök.
Detta rum kan bokas för högst 6 personer.
Faciliteter: Diskmaskin, dusch, hårtork, kylskåp, mikrovågsugn, safebox, toalett, tv, vattenkokare, wifi (gratis)
4- rums lägenhet deluxe
Lägenheten består av 2 sovrum med dubbelsängar, 1 litet sovrum med våningssäng och ett stort badrum med dubbelt handfat, toalett, dusch och handdukstork. Ett mindre kök og stueområde. Det finns balkon.
Detta rum kan bokas för högst 6 personer.
Faciliteter: Balkong, diskmaskin, dusch, hårtork, kylskåp, mikrovågsugn, safebox, spishäll, toalett, tv, vattenkokare, wifi (gratis)
4- rums lägenhet deluxe B
Lägenheten består av 1 sovrum med dubbelsäng, 2 små sovrum med våningssängar och 2 badrum. Kök/vardagsrum med 2 enkla bäddsoffor, varav en är utdragbar. Det finns ett mindre kök.
Detta rum kan bokas för högst 6 personer.
Faciliteter: Diskmaskin, dusch, hårtork, kylskåp, mikrovågsugn, safebox, spishäll, toalett, tv, vattenkokare, wifi (gratis)